Saç incelmesi neden kaynaklanır?

Birçok birey saçlarının incelmesinden şikayetçi olabilmektedir. Saç incelmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Sağlıklı beslenme ve saç bakım alışkanlıklarına sahip olarak saçların incelmesini önlemeye katkıda bulunulabilmektedir.

Yüksek sıcaklık sağlayan saç kurutucular saçın olağan yapısına zarar vermektedir. Saçlar zarar  gördüğünde saçın eski durumuna kavuşması güçleşecektir.

Mümkün olduğu kadar saçların aşırı sıcağa maruz kalması önlenmelidir. Saçlar haftada en fazla 2-3 kez saç kurutucu ile kurutulmaktadır. Mümkün olan en soğuk seçenek tercih edilmelidir.

Beslenme kalp ve beyin sağlığı açısından önem taşımaktadır. Şok diyetler uygulandığında sağlık ciddi zararlar görebilmektedir.  Bununla birlikte saçlarda da çeşitli sorunlar gözlemlenebilmektedir.

Sağlıklı beslenme alışkanlıkları genel sağlığa, cilt ve saç bakımına katkıda bulunacaktır. Dengeli bir beslenme programına sahip olunması, yeterli miktarda protein tüketimi faydada bulunacaktır. Protein eksikliği saçlarda da kendisini belli edecektir.

Omega-3 yağ asitleri tüketimi saç bakımına katkıda bulunmaktadır. Somon, sardalye, ceviz ve avokado tüketmek faydada bulunabilmektedir.

Saçlar ıslak olduğunda dökülme olasılığı artacaktır. Islak saçları taramak, havlu ile sert şekilde kurutmak saçların dökülmesine neden olabilecektir. Saçların yumuşak bir havlu ile kurutulması, saç tipine uygun bir tarak seçimi faydada bulunacaktır.

Hemen herkes kendisine yakışan saç tipini kullanmayı tercih etmektedir. Çok sık saç şekillerinin benimsenmesi saçları yorabilmekte ve yıpratabilmektedir. Mümkün olduğu kadar açık saç şekilleri benimsenmelidir.

Ara sıra şampuan kullanımının atlanmasında bir sakınca yoktur. Bununla birlikte şampuan kullanılmaması alışkanlık haline gelirse saç derisinde kir, yağ birikebilir ve gözenekler tıkanabilir. Özellikle çok terleyen, birçok ürün kullanan bireylerin buna daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir.

Stres genel sağlığa ve cilde zararlı olduğu gibi saçlara da zarar verebilmektedir.

Bu durum saçları da etkileyebilmektedir. Psikolojik şoklar, süregelen stres saç sorunlarına yol açabilmektedir. Birey stresle mücadele edemediğini düşünemiyorsa yardım almalıdır. Yeteri kadar uyunduğuna emin olunmalıdır. Gereğinden az uyunması da stresi tetikleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Saç Bakım formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

03.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.