Saçlar neden kurur?

Tıpkı ciltte olduğu gibi saçlarda da kuruluk şikayeti yaşanabilmektedir. Havaların soğuması ve nemin azalması bu durumun daha sık yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Saç bakımına dikkat ederek hem saçların kurumasını önlemeye katkıda bulunmak hem de bakımlı bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Saçlar yıkandıktan sonra havluyla silmektense saçlar pamuktan yapılan bir havlu ile sarılıp
saçlardaki nemin emilmesi sağlanmalıdır. Bu sayede kırıkların oluşması önlenebilecektir.

Kış mevsiminde ısıtıcılar yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun sonucunda evdeki nem iyice azalacak, hava kuruyacaktır. Nemlendirici cihazlar kullanmak faydalı olabilmektedir.

Saçlar sürekli toplanıyorsa birkaç gün saçları açmakta fayda vardır. Bunun yanı sıra saç tasarımı yapılırken saçlar çok sıkı bağlanmamalıdır. Uyurken saçlardaki tüm aksesuarların sac-bakim-urunleri-1çıkarılması da önem taşımaktadır.

Saçlarda kuruluk şikayeti varsa bu saçların kolayca kırılabileceği ve kopabileceği anlamına gelmektedir. Bu da çok daha dikkatli olunması gerektiği anlamına gelmelidir. Sıcak su kuru saçlara daha çok zarar verecektir, ılık su tercih edilmelidir.

Saçların çok sık yıkanması, sürekli şampuan kullanılması da saçların kurumasına sebebiyet verecektir. Saç derisinin doğal olarak salgıladığı bir yağ vardır. Bu yağ zararlı değildir aksine saç derisini korumaktadır. Çok sık şampuan uygulanması da saçların kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Her duş alındığında şampuan kullanılması zorunlu değildir. Bunun yanı sıra saç kurutucusu kullanımı da saçları yıpratabilmektedir.

Saç şekillendirmek, biçimlendirmek için yapılan uygulamalar saçı yıpratabilmekte ve çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Bu işlemler sonucunda hassaslaşan saç: aşırı soğuk, kuru hava, UV ışınları gibi olumsuz çevresel koşullarla birlikte daha da kötü bir duruma gelecektir.

Yetersiz beslenme sağlık, cilt ve saç problemlerine yol açabilecektir. Sağlıklı beslenme alışkanlığı ise saçların bakımlı bir görünüme kavuşmasına yardım edecektir

Sebi Pharma Der Ki;

Tüm bunların yanı sıra genetik faktörler de saçların durumunu belirlemekte etkili olmaktadır.

Hormonal değişimler ciltte lekelere yol açabildiği gibi saçlarda da değişikliklere neden olabilmektedir.

Saç Bakım Serumu Formülüne  ulaşmak için tıklayınız!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

05.11.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.