Saçlarınız dökülüyor mu?

Saçlar normal olarak büyür, dinlenir ve dökülür. Dökülme evresinden sonra büyüme tekrar başlar. Eğer saç dökülmesi yaşanıyorsa saç tekrar çıkmayacaktır. Bu süreç yavaş veya hızlı olabilir. Genetik yapı, hormonal sorunlar, stres veya kullanılan ilaçlar da etkide bulunabilmektedir. Saç dökülmesi yaşanıyorsa bunun çeşitli işaretleri mevcuttur.

Erkekler alında yer alan saçların başlangıç hizasını kontrol etmelidir. Buradaki değişimler saçların dökülmesini işaret edebilir.

Erkekler el aynası yardımıyla başın üst kısmını kontrol etmelidir. Eğer saç derisi gözüküyorsa ve saçlar seyrelmişse bu saç dökülmesinin işareti olabilir. Kadınlar ise tüm saç yüzeyini kontrol etmelidir. Kadınlarda saçların tüm saç derisinde incelmesi oldukça yaygındır.

Birey; yatak, yastık, araba koltuğu gibi yerleri, kıyafetlerini incelemelidir. Eğer saç dökülmesi mevcut ise bu alanlarda yüksek miktarda saç görülecektir

Duş bitiminde gider kontrol edilmelidir. Eğer giderde saçlar yoğun olarak gözüküyorsa bu da saç kaybının işaretleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte taraklar da kontrol edilmelidir. Beklenenden fazla saç gözlemleniyorsa bu da saç kaybının belirtileri arasında yer almaktadır.

Birey yıllar içindeki fotoğraflarını karşılaştırmalıdır. Saçların kalınlığı, yoğunluğu ve rengi gibi detaylara dikkat edilmelidir. Eğer saçlar inceldiyse ve daha açık renge sahipse saç kaybı yaşanması muhtemeldir.

SAÇTAKİ TÜM SORUNLAR AYNI DEĞİLDİR

Saç dökülmesinin bir karaktere sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir. Saç tellerinin incelmesi, dökülmesi farklı durumlardır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da bu sorunun ne kadar süredir mevcut olduğudur. Aile geçmişi de saç bakımında önem taşımaktadır. Birey babasında, kardeşlerinde veya diğer akrabalarında saç dökülmesi sorunu var mı incelemelidir. Eğer varsa mevcut sorunların neden kaynaklandığı araştırılmalıdır.

Saç stillendirme alışkanlıkları da saç bakımı üzerinde önem taşımaktadır. Eğer saçlar çok sıkı bağlanıyorsa bu saçların kırılganlaşması ile sonuçlanabilmektedir. Saça uygulanan kimyasal işlemler de saçı yıpratabilmektedir. Saç kurutucuların çok sıcak ayarda kullanılması da saça zarar verebilmektedir.

Geçirilen hastalıklar, cilt problemleri de saçları olumsuz etkileyebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra beslenme, uyku düzeni de kişinin saçlarını etkileyebilmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Saç Bakım Serumu oldukça zengin içeriğe sahip! Saç Serumu saç derisine, saç köklerine ve saçlara yoğun bakım yapmaktadır.

Saç Dökülme Karşıtı Sprey Sebi Ixir Saç Bakım Serumuna ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

17.09.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.