Sağlıklı güneşlenme ipuçları

Birçok insan güneşlenmekten büyük keyif alır. Bununla birlikte bilinçsiz güneşlenme çeşitli cilt ve sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Dikkatli güneşlenerek yazı sağlıklı geçirmek mümkün. Güneşe karşı alınabilecek önlemler oldukça kolay.

GÜNEŞLENİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek için yüksek koruma faktörlü güneş kremleri tercih edilmelidir. Özellikle sahilde çokça zaman geçiren bireyler mutlaka yüksek SPF’li güneş kremi kullanmalıdır.

Güneş kremi seçimi kadar doğru kullanımı da çok önemlidir. Kremi az kullanmak, vücuda yeterli miktarda uygulamamak yapılan hatalardan bazılarıdır. Bazı güneş kremleri denize ve havuza girildiğinde etkisini yitirebilmektedir bu gibi durumlarda güneş kremini tekrar sürmek faydalı olacaktır.

Güneşten koruyucu ürün kullanımının yanı sıra bireylerin kendilerinin dikkat etmesi gereken unsurlar da vardır. Güneşin en yoğun olduğu öğle saatlerinde denize gitmek, dışarıdaki aktivitelere katılmak riskli olacaktır. Şapka, güneş gözlüğü takmak güneşten korunmaya yardım edecektir. Güneşlenilen süre yavaş yavaş arttırılmalıdır, tatilin ilk günü uzun süre güneşlenmek sağlıklı olmayacaktır. Güneş ışınlarına karşı koruyucu kıyafetler giymek de faydalıdır. Denizden, havuzdan çıktıktan sonra tuzlu/klorlu suyun cildi ve saçları yıpratmaması için en kısa sürede duş almak faydalı olacaktır.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Pharma’nın çift etkili ürünü Sebi İxir 50 SPF Leke Kremi hem güneşten 50 SPF koruma sağlıyor hem de ciltteki lekeleri gideriyor. Tüm Sebi Pharma ürünleri gibi “tek üründe çok etki” felsefesiyle üretilen Sebi İxir 50 SPF Leke Kremi uluslararası patentli hücre yenileyici bileşen içeriyor.

Sebi İxir 50 SPF Leke Kremi yüzde ve vücuttaki tüm lekeleri gidermektedir. Yaşlılık, doğum lekelerinin giderilmesinde de etkili olan ürün 4 mevsim güvenle kullanılabilmektedir.

Güneş koruyuculu leke karşıtı kremimize ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

13.08.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.