Seboreik dermatit nedir, nasıl iyileşir?

Seboreik dermatit kepeğe benzemektedir Ciltte kırmızılık, kaşıntılar ve deride dökülmeler meydana gelmektedir. Bu problem bireyin günlük yaşantısını ciddi anlamda zorlaştırmaktadır. Bu cilt sorunu rosacea, egzama ve alerjiye benzerlik göstermektedir.

SEBOREİK DERMATİT NEDEN KAYNAKLANMAKTADIR?

Seboreik dermatite neyin neden olduğu tam anlamıyla bilinmemektedir. Fakat tetikleyici olarak birçok unsur düşünülmektedir. Stres, genetik faktörler, mantar, belirli hastalık ve ilaçlar, soğuk kuru havanın seboreik dermatite neden olduğu tahmin edilmektedir. Seboreik Dermatit riskini akne, Rosacea, yeme bozuklukları, depresyon, AIDS, alkolizm, Parkinson hastalığı gibi unsurlar da arttırmaktadır. Seboreik Dermatit hastalığı alerjik nedenlerden veya kişisel hijyen eksikliğinden kaynaklanmamaktadır. Bulaşıcı değildir. Yeni doğan bebeklerde halk arasında “konak” olarak bilinen şekilde, 30-60 yaş arası bireylerde Seboreik Dermatit sıklıkla gözlemlenmektedir. Erkeklerde ve yağlı cilde sahip olan bireylerde daya yaygındır.

SEBORİK DERMATİT BELİRİTLERİ NELERDİR?

Cilt kızarmakta, tabakalar görünmektedir. Tabakalar beyaz ve sarı renkte olup nemli ve yağlı bir görünüme sahiptir. Kepek ve konaklar sık sık seboreik dermatitle anılmaktadır. Saç derisinde sarı tonlarında veya kahverengi renklerde tabakalar meydana gelmektedir. Bu sorun yüzde de meydana gelebilmektedir. Burun, göz kapağı çevresinde kulakların arkasında seboreik dermatit gözlemlenebilir. Bununla birlikte göğsün ortasında, göbekte, kalçada, koltuk altlarında ve bacaklarda, kasıklarda da seboreik dermatit yaşanabilmektedir. Bebeklerde bebek bezinden kaynaklanan sorunlar seboreik dermatitle karıştırılabilmektedir.

ÖNLEM OLARAK NELER YAPILABİLİR?

Stres seboreik dermatitin önemli bir tetikleyicisidir. Her ne kadar ciltte yaşanan bir sorun olsa da zihinsel durumun da son derece büyük etkiye sahip olduğu unutulmamalıdır. Hava koşullarına uygun giyinmek cildi soğuktan korumak da alınabilecek bir önlemdir. Alkolden kaçınmak, sağlıklı beslenmeye özen göstermek de seboreik dermatite önlem almaya yardım edecektir. Alkol içeren losyonlar kullanmak da seboreik dermatiti tetikleyecektir. Bu nedenle herhangi cilt bakım ürünü alınırken alkol içerip içermediği kontrol edilmeli, doğal ürünler seçilmelidir. Yorgunluk da bu cilt sorununu çağıran bir diğer faktördür. İş yoğunluğunu mümkün olduğu kadar makul seviyede tutmak dinlenmeye zaman ayırmak yararlı olacaktır.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Ixir Acil Bakım Spreyi, krem sürülemeyen saçlı bölgeye uygulanabilmekte bu bölgedeki seboreik dermatit sorununu gidermektedir. Sebi Ixir Acil Bakım Spreyi, sprey şeklindeki kolay kullanımıyla cildin başka yerlerinde yaşanan seboreik dermatit sorununu da çözmektedir. Sebi Ixir Acil Bakım Spreyi tüm bu etkisini cildi yormadan ve yıpratmadan doğal içeriğiyle, dünya patentli “Hücre yenileyici bileşen”le yapmaktadır.

Sebi Ixir Acil Bakım Spreyine ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

27.07.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.