Sıcak Havalarda Cilt Bakımı

Sıcak ve nemli hava cildin yağlı görünmesine sebebiyet verebilmektedir. Doğru cilt bakımıyla bu durum kolayca çözümlenir. Cilt tipine uygun, kaliteli içeriğe sahip cilt bakım ürünleri ile cilt bakımını gerçekleştirerek istenilen cilde sahip olunabilir.

Uyunmadan önce mutlaka makyaj temizlenmelidir. Cilt tipine uygun, cildi yormayan bir tonik ile cilt ve makyaj temizlenmelidir. Makyajla uyumak birçok cilt sorununa davetiye çıkaracaktır.

Yüzün yağlı görünümünü engellemek için yüz temizleme ürünlerinin önemi büyüktür. Ciltteki gözeneklerin tıkanmasını önlemek için de tonik kullanmalıdır.
 
Cilt yağlı ise sıcak havalarda da cilt yağlanacaktır. Eğer kuruluk şikâyeti varsa o zaman cildi nemlendiren kremler kullanmak gereklidir. Yazın sıkça dehidrasyon da yaşanabilmektedir. Bu nedenle sıvı tüketimine mutlaka önem verilmelidir. Maden suyu, çay, kahve gibi içecekler asla tam anlamıyla suyun yerini tutmamaktadır. Hem cilt sağlığı hem de genel sağlık açısından su tüketimi son derece önemlidir.

Yaz mevsiminde sıkça terleme şikayeti yaşandığı için ağır makyaj tercih edilmemelidir. Seçilen makyaj ürünlerinin ciltteki gözenekleri tıkamamasına dikkat edilmelidir.

Yazın cilt bakımındaki en önemli unsur ise güneş korumasıdır. Her gün güneş koruyucu kullanılmalıdır. UV ışınları birçok cilt sorunun kaynağıdır. Yüksek SPF’e sahip güneş koruyucular tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra güneşin dik olarak geldiği saatlerde doğrudan güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat etmek fayda getirecektir.

Tüm mevsimlerde olduğu gibi yazın da cilde bakım yapmak için ciddi bir problem oluşması beklenmemelidir. Kuruluk, yağlanma gibi şikayetler için uygun cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır. Güneş yanıkları cildi son derece yoracak ve yıpratacaktır. İlk anda ciltte acıya yol açan güneş yanıkları uzun vadede de sorunlara yol açabilecektir. Mümkünse güneş yanığı problemini hiç yaşamamak en iyisidir. Bu problem ortaya çıktıktan sonra da uygun cilt bakım ürünleri ile bakım yapılmalıdır.Anti Aging bakım bir anlamda cilt bakımının tamamına dikkat etmekle gerçekleşir. Cilde bakım yapıldıkça ve uygun anti aging ürünler tercih edildikçe istenilen sonucu almak mümkündür. Havaların ısınması gerekçesi ile anti aging bakıma ara verilmemelidir. İstenilen sonuçları alabilmek için düzenli kullanım son derece önemlidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” için Sebi İxir Leke Kremi 50 faktör güneş korumasına sahiptir. Güneş, doğum, yaşlılık lekelerini, ciltteki tüm kararmaları gidermeye katkıda bulunan Sebi İxir Leke Kremi ilk kullanımda bakım yapmaktadır. Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi içerdiği güneş koruması ile cildi güneşin olumsuz etkilerinden korumaktadır.

Güneş Lekelerinizden Kurtulacağınız Sebi Ixir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremine ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

11.06.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.