Sivilce ve lekeler için krem

Sivilcelerin çoğunlukla genç bireylerde oluşması beklenir. Özellikle ergenlik dönemi sivilce sorununun en sık yaşandığı dönemdir. Bununla birlikte yetişkin bireylerde de sivilce sorunu yaşanabilmekte sivilce ve lekeler için krem araştırılabilmektedir. Birçok unsur ileri yaşlarda da sivilce-akne sorununa neden olabilmektedir.

Sivilce Ve Lekeler İçin Sebi Krem

Akne kötü bir görünüme sahip olsa da problem sadece görünümle ilgili değildir. Akne cilt problemlerinin işareti olabilir. Sivilce ve lekeler için krem araştırılırken buna da dikkat edilmelidir.

Bazı bireyler genetik olarak gözeneklerinin tıkanmasına ve akne problemine daha yatkındır. Stres de yetişkin aknesine sebep olan unsurlardandır. Ağır makyajlar yapmaktan kozmetik ürünlerini aşırı şekilde kullanmaktan kaçınmak gereklidir. Akne, cilt ve çeşitli sağlık problemleri yaşamamak için sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir. Zararlı yiyecekler sivilceleri ve çeşitli cilt problemlerini tetikleyebilmekte, sivilce ve lekeler için krem ihtiyacı ortaya çıkarabilmektedir. Kullanılan ilaçlar da akne oluşumunu tetikleyebilmektedir. Eğer kullanılan bir ilacın akneye neden olduğundan şüpheleniyorsa ilacı veren doktordan bilgi almak fayda sağlayacaktır. Yetişkin aknelerini ergenlik döneminde oluşan aknelerden tamamen ayırmak da doğru olamayacaktır. Bu iki akne türü de birbirine benzemektedir. Sivilce ve lekeler için krem incelerken göz önünde bulundurulması gereken bir faktör de budur.

YETİŞKİNLERDEKİ AKNELER İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Cilt temizliğine dikkat etmek hem akne oluşumunu engelleyecek hem de çeşitli cilt problemlerinin oluşumunun önüne geçecektir. Akne kremi kullanmak da akne probleminin giderilmesi açısından önemlidir. Sivilceleri makyajla kapatmaktan kaçınılmalıdır. Bu durum geçici bir çözüm sağlasa da sorunu gidermeyecek aksine kötüleştirecektir. Cildin nefes almasını engelleyen tüm makyaj seçeneklerinden de kaçınılmalıdır. Sivilce ve lekeler için krem araştırılıyorsa cilt bakımına da dikkat edilmelidir. Sivilceler konusunda en sık yapılan hatalardan biri de sivilceleri sıkmak, patlatmak ve kaşımaktır. Ne kadar istenirse istensin sivilceler kurcalanmamalıdır. Aksi takdirde sivilce sorunu devam edecek, yaygınlaşacak ve izler meydana gelecektir.

STRES SİVİLCE VE AKNEYİ ARTTIRABİLİR

Beslenme planında değişikliğe gidilebilir, tüketilen sağlıksız gıdalara ara verilebilir veya daha iyisi tamamen bırakılabilir. Eğer stres önemli bir problemse ve sivilcelerin, aknelerin oluşumunda stresten şüpheleniyorsa bu unsura da mutlaka dikkat etmekte yarar vardır. Sivilceli ciltlerle ilgili sık yapılan bir hata da sivilceli ciltlerin nemlendirmeye ihtiyaç duymadığını düşünmektir. Sivilce problemi yaşansa da cildi nemlendirmek ihmal edilmemelidir. Yüz hijyeninde farkında olmadan büyük hatalar yapılabilmektedir. Yüze dokunmak farkında olmadan yapılsa da ellerdeki tüm kiri, bakterileri ve yağı yüze taşıyacaktır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar yüze dokunmamaya dikkat edilmelidir.  Böylelikle sivilce ve lekeler için krem araştırılmaya gerek bile kalmayabilir.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi İxir Akne Kremi akne ve sivilcelerde etkilidir. Asit türevleri, salisilik asit, AHA asitleri içermeyen ve hassas ciltlerde güvenle kullanılan Sebi İxir Akne Kremi içerdiği dünya patentli Hücre Yenileyici Bileşen ile cildi yormadan ve yıpratmadan etkisini gerçekleştirmektedir. Krem, siyah nokta, gözenek problemlerini gidermede de etkilidir. Sebi İxir Akne Kremi cildin bakımını yaparak ciltte güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Sivilce ve sivilce lekesi gideren formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

23.09.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.