UV ışınları nedir?

UV ışınlarına maruz kalmak cilt kanseri riskini arttırmaktadır. Güneş ışığı UV ışınlarının ana kaynağıdır. UV ışınları Güneş ışığının küçük bir bölümüdür fakat ciltte problemler oluşturabilmektedir. UV ışınları cilt hücrelerinin DNA’larına zarar vermektedir.

UV ışınlarının üç çeşidi bulunmaktadır

UVA ışınları cilt hücrelerini yaşlandırmakta ve bu hücrelerin DNA’larına zarar vermektedir. Bu ışınlar uzun vadedeki cilt sorunlarının sorumlusudur. Kırışıklıklar, cilt kanseri gibi olumsuz sonuçlara sebebiyet vermektedir.

UVB ışınları cilt hücrelerinin DNA’larını doğrudan etkileme kapasitesine sahiptir. Güneş yanıklarının ana kaynağını bu ışın oluşturmaktadır. Birçok cilt kanserinin sebebinin de bu ışınlar olduğu düşünülmektedir.

UVC ışınları atmosferden geçiş yapmazlar ve güneş ışınları içinde yer almazlar. Normal şartlar altında cilt kanserine neden olmazlar.

UVA ve UVB ışınları cilde zarar verebilme ve cilt kanseri riskini arttırma potansiyeline sahiptir. UVB ışınlarının daha büyük risk taşıdığı düşünülmektedir. Bununla birlikte güvenli UV ışığı bulunmamaktadır. Bu ışınların etkisi çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Saat 10 ve 4 arası UV ışınlarının en etkili olduğu zaman dilimidir. Bu ışınlar bahar ve yaz aylarında daha güçlüdür. Ekvatordan uzaklaşıldıkça UV ışınlarının etkisi de azalmaktadır. Bulutların UV ışınlarına etkisi değişebilmektedir. Bazı zamanlarda bulutlar UV ışınlarını engellemektedir. Bazı bulutlar ise yansıtıcı işlev görerek UV ışınlarının etkisini arttırır. Bu nedenle bulutlu havalarda dahi güneş korumasını ihmal etmemek önem taşımaktadır. UV ışınları kar, su, kum, çim, asfalt gibi yüzeylerden yansıyabilmektedir. Bu da UV ışınlarının etkisini arttırmaktadır.

UV ışınlarının etkisi; o anki ışınların gücüne, maruz kalınma süresine, cildin kıyafetle veya güneş koruyucu ile korunup korunmadığı gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Yıl boyunca yüksek güneş alan ülkelerde yaşayan bireylerin cilt kanseri riski artmaktadır. Sahada çalışan bireyler eğer güneş koruyucu kullanmıyorlarsa güneşin olumsuz etkilerine maruz kalma potansiyeli artacaktır.

Cilt kanseri çok fazla güneş ışığına maruz kalınması sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Güneş ışınlarına çok fazla maruz kalınmasının farklı zararları da söz konusudur. Cilt yıpranır ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir. Güneş lekeleri meydana gelebilir ve cilt elastikiyetini kaybedebilir.

Sebi İxir Leke Kremi içerdiği ödüllü, dünya patentli formülüyle ciltteki lekelerin giderilmesine katkıda bulunurken sağladığı 50 faktör güneş korumasıyla da cildi güneşin olumsuz etkilerinden koruyor. Sebi Pharma’nın iki faydayı tek üründe sunan kremiyle istenilen bakımlı ve lekesiz cilde kavuşmak çok kolay! Tüm cilde uygulanabilen Sebi İxir Leke Kremi ezber bozan formülü ile dört mevsim kullanılıyor!

UV Işınlarından Kurtulmak İçin Tıklayın.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

29.03.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.