Yağlı saçlar için öneriler

Sık yaşanan saç problemlerinden biri de yağlanmadır. Saçların yağlanması kötü görünmesinin yanı sıra saç sağlığı açısından da olumsuzudur. Saçtaki yağ canlı görünümü sağlamaktadır. Bununla birlikte saç derisinin gereğinden fazla yağ salgılaması olumsuz bir tablo ortaya çıkarmaktadır.

Saç yağlanmasının birçok nedeni olabilmektedir. Genetik faktörler birçok cilt ve sağlık probleminde olduğu gibi saç sorunlarında da söz sahibidir. Ailesinde bu sorunu yaşayan bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır.

Hormonal değişimler ciltte leke, sivilce gibi problemleri tetikleyebildiği gibi saçların yağlanmasına da sebebiyet verebilmektedir. Hormonsal değişim sağlayan ilaçlar, menstürasyon da saçların yağlanmasına neden olmaktadır. Kas gelişimini arttırmak için hormonal değişime neden olan destekler kullanan bireyler de sıkça saç yağlanması şikayetini yaşamaktadır.

Çok ince saçlara sahip insanlar çoğunlukla daha büyük yağ bezlerine sahiptir. Bu da saç yağlanması olasılığını arttırmaktadır.

Bu sorun için alınabilecek birçok önlem var.

Şampuan seçerken yağlı saçlar için dizayn edilmiş ürünler tercih edilmelidir. Eğer önemli bir etkinliğe katılacaksa iyi bir zamanlama ile saçların güzel bir görünüme sahip olması sağlanabilir. Saçlar önemli etkinliğin olduğu gün yıkanmalıdır. Bu günden önce ise 2-3 günde bir saçlar yıkanmalıdır.

Saçlar yıkanırken sıcak sudan kaçınmalıdır. Saçlar kurutulurken de saç kurutucu cihaz çok sıcak modda çalıştırılmamalıdır. Sıcak havalarda saçlar mutlaka şapka ile korunmalıdır. Aşırı sıcak saçları güçsüzleştireceği gibi saçların erkenden beyazlamasına neden olmaktadır.

Eğer saçlarda yağ şikayeti varsa saçları kısa tutmak fayda sağlayacaktır. Bu yağla mücadeleyi kolaylaştırmaktadır. Mümkün olduğu kadar saçlara dokunmaktan kaçınılmalıdır. Bu kural cilt bakımı ve yüz için de geçerlidir. Eller oldukça kirlenebilmektedir. Eller yüze temas ettirildiğinde tüm bu kir yüze geçecektir. Saçlara ve saç derisine temas edildikçe saçların yağlanmasına zemin harcanacaktır.

Aşırı yağ şikayeti saçların ve saç derisinin hassaslaşmasına neden olabilecektir. Bu nedenle saçlara aşırı sıcak su ve kurutucu uygulanmamalıdır. Yağlı saç problemine kepek de eşlik edebilmektedir. Bu da sorunun büyüdüğüne ve kolayca çözülemeyeceğine işarettir. Beslenmeye ve yeterli su tüketimine dikkat etmek gelen sağlık, saç ve cilt bakımı açısından son derece önemlidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Saç dökülmesine karşı geliştirilen "Hücre Yenileyici Bileşen" içeren formülümüz, saçınızdaki yağlanmayı giderir. Her gün sabah ve akşam saçınıza uygulayacağınız formül, saçta koku bırakmaz, saçınıza bakım yapar ve ekstra bakım yapmanıza gerek kalmaz.

Saç Bakım Serumumuza ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

20.07.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.