Yaşlanmaya dair neleri kontrol edebilirsiniz?

Hemen her dakika yaşlanmaya devam ediyoruz. Bu elbette müdahale edilemeyecek bir gerçek. Bilim adamları yaşlanmayı birçok nedenin meydana getirdiği sonuç olarak nitelendiriyor. Tıbbın olanakları geliştikçe de bu nedenler ve önemleri daha da belirgin hale geliyor. Yaşımızın ilerlemesini kontrol edemesek de uzun yıllar genç ve güzel bir cilde sahip olmak için alınabilecek birçok önlem var.

Tüm bu bilgilerle birlikte elbette değiştirilemeyecek faktörler de yaşlanmayı etkileyebilmektedir. Genetik miras bu unsurlar arasında yer almaktadır.

Bazı bireylerde sağlık sorunları kronik hale gelebilmektedir. Bunda kişinin zararlı alışkanlıkları da rol oynamaktadır. Sigara kullanımı, aşırı kilo alınımı, hiç egzersiz yapılmaması, stresle mücadele edilememesi sağlığı ciddi anlamda tehdit edebilmektedir. Bu maddelerden birçoğu hemen herkesin hayatında yer almaktadır, önemli olan mümkün olduğu kadar mevcut durumu değiştirmeye çaba harcamaktır.

Boğaz ağrısı, soğuk algınlığı gibi sağlık sorunları bağışıklık sisteminin zayıfladığını göstermektedir. Bu nedenle bağışıklık sisteminin her zaman güçlü olmasına dikkat edilmelidir. Bağışıklık sisteminin güçlü olup olmadığını anlamak ise oldukça kolaydır. Eğer birçok hastalığa yakalanılıyorsa, hastalıktan kurtulmak uzun sürüyorsa, bu bağışıklık sisteminin zayıfladığına işaret etmektedir. Ellerin düzenli olarak yıkanması, doğru şekilde beslenilmesi ve zararlı alışkanlıklardan kaçınılması fayda getirecektir.

Yaşlanma belirtilerinin erken yaşta oluşmasının başlıca nedenlerinden biri de cildin güneş ışınlarından korunmamasıdır. Bunun sonucunda güneş lekeleri, cilt tonu eşitsizlikleri, yanıklar, cildin olağan yapısının zarar görmesi gibi birçok olumsuz sonuç meydana gelmektedir. Cilt kanserinin nedenlerinden biri de cildin güneşin zararlı ışınlarından korunmamasıdır. Güneş yanıkları denildiğinde akla ilk gelen şey sancılı bir süreç yaşanacağıdır. Bu doğrudur fakat güneş yanıklarının olumsuz etkisi bununla da sınırlı değildir. Cilt soyulur, hasar görür ve yıpranır. Oldukça zarar gören deri, genç ve bakımlı görünümden uzaklaşmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra kişinin kendini genel olarak “iyi” hissetmesi de önemlidir. Birey sosyal çevresi, ailesi ve işiyle barışıksa ve memnunsa bu mutlaka sağlığına da olumlu katkı olarak yansıyacaktır. Aksi durumlarda da tam tersi geçerli olacaktır.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici bileşen” içeren Sebi Simyacı Anti Aging Krem sarkmaları, kırışıklıkları, cilt tonu eşitsizliklerini, lekeleri ve göz çevresindeki problemleri gidermeye yardımcıdır. Tek üründe tüm bakım yapan krem; göz çevresi, yüz ve boyun dahil olmak üzere tüm cilde uygulanabilmektedir.

Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

31.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.