Yazın sık yapılan beslenme hataları

Yaz mevsimi biraz da tatil demektir. Tatilin getirmiş olduğu dinlenme ve eğlenme isteği beslenmeye de yansımaktadır. Zaman zaman tüketilen gıdaların ölçüsü kaçabilmektedir. Bunun sonucunda ise çeşitli sağlık problemlerine zemin hazırlanabilmektedir.

Yazın atıştırmalıklara olan ilgi artabilmektedir. Tuzlu çerezler de sıkça tüketilebilmektedir. Yüksek tuz içeren bu besinler vücudun su tutmasına, şişkinliğe neden olabilmektedir. Atıştırmalıkları daha sağlıklı alternatiflerle değiştirmek fayda getirebilmektedir. Çeşitli meyvelerle oldukça sağlıklı atıştırmalıklar hazırlanabilmektedir.

Yaz mevsiminde tatlılara olan ilgi de oldukça fazladır. Tatlılar tok tutma özelliğine sahip değildirler. Çok kısa süreliğine, geçici enerji verirler daha sonra ise açlık hissi yaşanır. Bunun sonucunda gereğinden fazla besin tüketilebilir. Tatlıların büyük çoğunluğu yüksek yağ ve kalori içermektedir. Şeker isteğini bastırmak için meyve tüketilebilir. Bu şekilde şeker ihtiyacı doğallıkla karşılanabilmektedir. Meyveler zengin ve besleyici içeriğe sahiptir bu da bireye fayda sağlayacaktır. Yazın yiyeceklerin lezzeti kadar soğuk olması da önem taşımaktadır. Meyvelerin dondurulması ile de bu sağlanabilir. Doğal besinlerle hazırlanan, lezzetli düşük kalorili birçok tarif bulunmaktadır.

Sıcak havalarda daha çok terlenmekte ve su kaybedilmektedir. Bu suyu geri kazanmak için bol miktarda su tüketilmektedir. Eğer buna dikkat edilmezse kişi kendini yorgun ve halsiz hissedebilmektedir.

Birçok insan yazın formda görünmeye daha fazla dikkat etmektedir. Kısa sürede çok fazla kilo vermeyi hedefleyen diyetler çeşitli sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme planı uygulanmalıdır.

Sıcaklık zaman zaman iştahın azalmasına neden olabilmektedir. Çok aç hissedilmese dahi kahvaltı oldukça önemli bir öğündür. Kahvaltı öğünü atlandığında gün içinde sağlıksız yiyecek tüketme olasılığı artacaktır. Kahvaltı öğününü atlamaktansa sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlamak büyük avantaj sağlayacak, kişiye enerji verecektir.

Yazın gün sonunda iştah ise artar. Bunun sonucunda gereğinden fazla besin tüketilebilmektedir. Yüksek kalori alımı kişiye kilo olarak geri dönecektir. Bu nedenle porsiyon miktarına, seçilen besinlere dikkat edilmelidir.

Sebi Pharma Der Ki,

Aşırı kafein tüketimi vücuttaki suyun atılmasına neden olacaktır. Vücut suya yaz mevsiminde daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Kafein kahvenin yanı sıra yeşil çayda da bulunmaktadır. Ne kadar kafein tüketildiği hesaplanırken bu gibi faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. Kahve tüketimiyle birlikte yeterli su tüketildiğinden emin olunmalıdır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

23.06.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.