Yüz bakımında nelere dikkat edilmeli?

Cilt bakımında en çok öncelik verilen alanlardan biri de yüzdür. Hemen herkes cildinin pürüzsüz ve lekesiz görünmesini ister. Yüz bakımında yapılan hatalar; ciltte problemler oluşmasına veya mevcut sorunların daha da ilerlemesine sebebiyet verebilmektedir.

Birçok birey ekonomik gerekçelerle veya ilgisini çektiği için cilt bakım ürünlerini kendi hazırlamak ve uygulamak istemektedir. İnternette, gazetelerde bolca tarife rastlamak mümkündür. Bu tarifler oldukça özenli hazırlanabildiği gibi dikkatsizce hazırlanan birçoğu da mevcuttur. Böyle bir tarifi başarıyla uygulamak fayda yerine zarar getirecektir. Öte yandan gerçekten faydalı tarifleri başarılı şekilde hazırlamak da oldukça güçtür. Doğru içerikleri doğru oranlarda kullanmak uzmanlık gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak ev şartlarında hazırlanan bir ürünün ne kadar hijyenik olacağı oldukça tartışmalıdır. Bunun yerine profesyonel ürünler tercih edilmelidir. Kaliteli dermokozmetik ürünlerle istenilen bakım sağlanacaktır.
 

Sıkça yapılan bir hata da aynı anda çok fazla ürün kullanımıdır. Ürünler kendi başına fayda getirebilecekken başka ürünlerle karıştırıldığı için çeşitli olumsuzluklar yaşanabilir. Çok fazla ürün kullanımından kaçınıp sade bir cilt bakım rutini belirlemek yararlı olabilmektedir.

Yüz bakımında aşırıya kaçılması da ciddi zararların oluşmasına sebebiyet verecektir. Ürünlerin kullanım talimatına uyulmadan kullanımı, cilt temizliğinde çok fazlaya kaçılması deriyi yıpratacaktır. Bakım yapılmak isterken tam tersi sonuç elde edilebilmektedir.

Tıpkı telefonlar gibi gözlükler de yağ, bakteri ve kir depo etmektedir. Bunun sonucunda cilt irite olabilmektedir. Akıllı telefonların, gözlüklerin temiz olması yüz bakımına da faydada bulunacaktır.

Ciltteki lekelerin, sivilcelerin ve aknelerin kaşınması, kurcalanması ve koparılması mevcut durumun daha da kötü hale gelmesine neden olabilmektedir. Cilt daha da hassaslaşabilmekte ve çevresel faktörlere karşı savunmasız konuma gelebilmektedir. Eller sürekli kullanıldığı için kolayca kirlenebilmektedir. Ellerdeki bakteriler temasla yüze geçecektir.

Tüm bunların yanı sıra yüz bakımını başarılı şekilde yapmak da her zaman yeterli olmamaktır. İyi sonuçlar alabilmek için cilt bir bütün olarak düşünülmelidir. Böylelikle bakımlı ve genç bir görünüme kavuşulabilecektir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Pharma ürünleriyle cilt bakımınızı yapabilir, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Doğal cilt bakım formüllerine ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

16.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.