Cilt için hayati öneme sahip kollajen nedir?

Kollajen cilt bakımına, cildin genç görünmesine dair en önemli kavramlardan biridir. Kollajen “vücudun yapıştırıcısı” olarak da tanımlanır ve cildin birleştirici dokusu olarak görev yapar. Ölü hücrelerin yenilenmesinde büyük öneme sahip olan kollajen cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

KOLLAJEN ÜRETİMİNİN YAVAŞLAMASI YAŞLANDIRIYOR


Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler, güneşin zararlı ışınları gibi unsurlar nedeniyle kollajen üretimi yavaşlamaktadır. Bu durum ciltte istenmeyen bir görüntünün oluşmasına neden olur; cilt deriye yapışmış gibi görünür, sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Sonuç olarak cilt genel anlamda yaşlı ve yorgun bir görüntüye sahip olur.

Kollajen üretiminin yavaşlamaması için yapılabilecek birçok şey var. Yüksek şeker tüketimi kollajen için olumsuz etkiye sahiptir. Sigaranın da cilt sağlığına önemli zararları var, sigara kollajen dokuya zarar veriyor. Güneşin zararlı ışınları kollajen liflerine zarar vermektedir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için yüksek SPF’li güneş kremi kullanılmalıdır. Otoimmün hastalıklar da zaman zaman kollajene zarar verebilmektedir.

C vitamini tüketimi kollajene katkı sağlamaktadır. Bu nedenle düzenli olarak C vitamini almaya dikkat edilmelidir. Yeterli su tüketimi de cildin erken yaşlanmaması açısından önem taşımaktadır.

KOLLAJEN İÇEREN SEBİ SİMYACI GENÇLEŞTİRİYOR!

Sebi Pharma’nın en etkili yaşlanma karşıtı ürünü Sebi Simyacı çok kısa sürede etkisini göstermekte, kırışıklıkları gidermektedir. Kollajen içeren Sebi Simyacı sarkmalara, lifting kaybına karşı oldukça etkilidir. Cildin kollajen dokusunu güçlendiren Sebi Simyacı bu etkisiyle cildin genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Silisyum kaplı değerli mineraller, “Uluslararası patentli hücre yenileyici bileşen içeren” Sebi Simyacı tek ürünle tüm bakım anlayışına sahiptir. Sebi Simyacı göz kapağı ve göz çevresi dahil olmak üzere tüm yüze uygulanabilmektedir. Sebi Simyacı göz kapağı düşüklüğünü de kaldırmaktadır. Tek ürün tüm bakım anlayışına sahip Sebi Simyacı güvenle kullanılabilmektedir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.