Cilt neden yağlanır?

Cilt kendini korumak için yağ üretmektedir. Bu yağ çok fazla üretildiğinde birey rahatsız olabilmektedir. Çok fazla yağ salgılanması istenmeyen yağlı bir görünüme, akneye sebebiyet verebilmektedir. Cildin yağını dengeleyebilmek için uygulanabilecek çeşitli yöntemler mevcuttur.

Yağlı cilt aşırı yağ yani sebum üretiminden kaynaklanmaktadır. Ergenlik döneminde androjen hormonu her iki cinsiyette de artış gösterir. Bu hormon yağ bezlerine sinyal göndermektedir. Yağ üretiminin artması bazı bireylerde yüksek miktarda olabilmekte bu da yağlı görünüme yol açabilmektedir. Çoğunlukla, yağlı görünüm ergenlikten sonra derece derece azalmaktadır. Bununla birlikte yağlılık kalıcı da olabilmektedir. Mevsimlerin, nemli havanın etkisi de cildin yağlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Birçok uzman yağlı ciltlerin daha geç yaşlandığını ve daha az kırışıklık şikayeti oluştuğunu kabul etmektedir. Tüm bunlarla birlikte yağlı cilt tipine sahip bireylerin akne şikayeti yaşama olasılığı daha fazladır.

Sabun, alkol gibi içerikler cildi kurutmakta ve irite etmektedir. Bu içerikler cildin daha fazla yağ üretmesine de sebebiyet verebilmektedir. Cildi yoran ve irite eden içerikler akneye neden olabilmektedir.

Yüzde yağlanma olduğunda doğal olarak yüzü yıkama isteği meydana gelebilmektedir. Akneye yatkın bir cilt söz konusu ise; cildi aşırı yıkamak kuruluğa ve iritasyona yol açabilmektedir. Her iki durum da akne semptomlarını daha kötü duruma getirebilmektedir. Yüz yıkamada aşırıya kaçılmamalıdır.

Ağır fondötenler yağlı makyajlar yağ üretimini arttırabilmektedir. Birçok birey bu durumu doğrulamıştır. Yağlı içeriklerden ve gözenekleri tıkayan içeriklere sahip ürünlerden kaçınmak gereklidir.

Beslenme planındaki değişimler de yağ şikâyeti ile mücadeleye katkıda bulunacaktır. İşlenmiş gıda tüketimini azaltmak, meyve ve sebze yemeye dikkat etmek fayda sağlayacaktır. Süt ve süt ürünleri tüketimini azaltmakta yarar getirecektir. Süt ürünlerindeki hormonlar akne ve yağ üretimini tetiklemektedir.

Hemen herkes stres problemi yaşamaktadır. Stres cildin daha fazla yağ üretmesine sebebiyet verebilmektedir. Stres yağ sorunun yanı sıra sivilceye sağlık ve cilt problemlerini de sebebiyet verebilmektedir. Stresle mücadele etmeyi öğrenmek yarar sağlayacaktır. Genetik faktörler de kişinin cilt tipi üzerinde etkilidir. Kullanılan ilaçlar da yağ şikayetinin artmasının kaynağı olabilmektedir.

Sebi İxir Akne Kremi ciltteki aşırı yağlılık şikayetini gidermeye yardımcıdır. Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren krem yağ, sivilce, akne, siyah nokta ve lekeleri gidermeye yardımcıdır. Sebi İxir Akne Kremi cilde bakım da yapmakta gözenekleri sıkılaştırmaktadır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.