Diyabet ve cilt bakımı

Diyabet şikâyeti olan bireylerin cilt bakımına göstermesi gereken özen biraz daha fazladır. Şeker hastalığına sahip bireyler diğer insanlara oranla daha kolay yaralanabilir ve enfeksiyon kapabilir. İyileşme süreleri ise daha uzundur. Bu nedenle diyabet sorunu yaşayanların ciltlerine daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Öncelikle cilt çevresel etmenlere karşı korunmalıdır. Soğuğa rüzgara karşı şapka, atkı, eldiven gibi eşyalarla önlem alınmalıdır. Dudakların çatlamaması için dudak balmı kullanılmalıdır. Sıcaklık düştüğünde cildin kurumasını önlemek için kapalı alanlar nemlendirilmelidir. Duş alınırken çok soğuk ve sıcak su yerine ılık su tercih edilmelidir. Cildin kurumasına izin verilmemeli nemlendirici kullanılmalıdır. Yüz temizlemede sabun yerine temizleme suyu tercih etmek yararlı olacaktır. Ciltte herhangi reaksiyona sebebiyet vermemek için çok sık ürün değişiminden kaçınmalıdır. Kimyasal koruyucu, parfüm içermeyen cilt bakım ürünleri tercih edilmelidir. Eğer cilt akneye yatkınsa tüm ürün seçimlerinde bu kritere göz önünde bulundurulmalıdır. Ciltte kabartılar oluştuğunda bunları sıkmamak gereklidir. Deri enfeksiyon oluşmaması için kendini korumaktadır. Kabartıları patlatıldığında enfeksiyon riski artacak, problem büyüyebilecektir. Bölge ılık ve temiz su ile yıkanabilir. Eğer şikayet ayakta oluşmuşsa bölge tamamen iyileşene kadar farklı bir çift ayakkabı giymek yararlı olacaktır. Deri sürekli temiz ve kuru tutulmalıdır. Güneşin zararlı etkilerinden dört mevsim korunmamalıdır. Aksi takdirde birçok cilt problemi için risk oluşabilecektir. Cilt kanserine neden olan önemli unsurlardan biri de güneşin zararlı etkilerine maruz kalmaktır. Diyabetle ve sebep olabileceği problemler hakkında bilgi almak son derece önemlidir. Doktorun önerilerine birebir uymak hastalığın ilerlemesini önleyeceği gibi cilt, sağlık sorunlarının yaşanmamasına da yardım edecektir. Sağlıklı kiloda olmaya dikkat etmek belirtilen plana göre beslenmek olumludur. Cilt sorunları konusunda oldukça dikkat edilmelidir. Küçük bir problem hızla büyüyebilecektir. Her gün vücutta bir yara, kesik var mı diye kontrol edilmelidir. Sorun fazla büyümeden doktora danışmak yararlıdır. Yaralanma riski oluşturabilecek, riskli sporlardan hobilerden uzak durulmalı, gerekli tedbirler alınmalıdır. Diyabet cildin kalınlaşmasına sebep olmakta, kan dolaşımını zayıflatmaktadır. Hastalık; tuvalete çıkma sıklığını artırır, cildin nemini azaltır. Ciltte problemler yaşanabileceğinin ilk belirtilerinden biri kuru, pullu bir deriye sahip olmaktır. Bu şikayet vücudun herhangi noktasında gözlemlenebilse de yoğunlukla bacaklarda, ayaklarda, dizlerde, dirseklerde ve ellerde ortaya çıkmaktadır. Ciltteki açık yaralar bakteriler, virüsler ve mantarlara davetiye çıkarmaktadır. Bu da mevcut problemin ilerlemesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra iyileşme süreci de şeker hastalığına bağlı olarak uzayacaktır. Cildin kalınlaşması, sarı renge yaklaşması, kuruması, pullanması, küçük yaraların bile uzun süre kapanmaması derinin güçsüzleştiğine ve çeşitli sorunlar yaşanabileceğine işarettir

Sebi Pharma Der Ki;

Cilt bakımı hemen herkes için önemli olsa da diyabete sahip bireylerin buna çok daha fazla dikkat etmeleri gereklidir. Sebi İxir Su Acil Bakım Spreyi diyabetli bireylerin ciltlerine bakım yapmalarını sağlamakta, doğal yapısıyla dört mevsim genç yaşlı herkes tarafından kullanılabilmektedir. Paraben, alkol, silikon, vazelin içermeyen ürün içerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildi nemlendirip, derinin kendini yenilemesini sağlamaktadır. Eczanelerde de bulunan ürün sprey formatıyla kolay kullanım sağlamakta saçlı bölgeler dahil tüm vücuda uygulanabilmektedir.

Diyabet hastalarının cilt bakımında kullanacağı formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.