Kuru ciltler için ipuçları

Cilt kuruluğu oldukça yaygın bir şikâyettir. Kuru cilt istenildiği gibi gözükmemekte kişinin rahatsız hissetmesine neden olmaktadır. Ciltteki kuruluk problemi yaşlanma belirtilerinin meydana gelmesine de neden olacaktır.

Cilt kuruluğunun birçok sebebi olabilir. İklim, kullanılan ürünler, yaşın ilerlemesi gibi faktörler cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir.

Kış aylarında hava sıcaklığına bağlı olarak kuruma şikâyeti gözlemlenebilmektedir. Yağlı ciltlere sahip bireyler dahi kuruluk yaşayabilmektedir. Düşük hava sıcaklığının yanı sıra kapalı ortamları ısıtmada kullanılan cihazlar da havayı kurutabilmekte ve cildi olumsuz etkileyebilmektedir.

Sıkça yapılan bir hata da banyo sırasında suyu çok sıcak şekilde ayarlamaktır. Birçok insan sıcak suyu sever fakat bu durum cilt için olumsuz bir tablo yaratır. Aşırı sıcak ve buhar cildin doğal yağlarına zarar verecektir. Suyun altında uzun süre durmak da cildi yoracaktır.

Üşengeçlikten veya gerekli önem gösterilmediği için el temizliğinde kullanılan sabunlar yüze de uygulanabilmektedir. Sabunlar oldukça sert içeriğe sahiptir. Eldeki tüm kir ve bakteriyi temizlemek üzere tasarlanmışlardır.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte hormonlarda da değişiklikler ortaya çıkabilmektedir. Bunun sonucunda cilt kuruyacaktır. Yaşlandıkça cilt nemini kaybedecek ve kuruyacaktır. Hem kuruluk şikayeti hem de sarkma, kırışıklık gibi problemler meydana gelebilir. Özellikle ileri yaşlardaki bireyler cilt nemlendirilmesini çok önem vermesi gereklidir.

Giyim ürünleri de zaman zaman sorun oluşturabilmektedir. Giysinin yapıldığı kumaş, kullanılan çamaşır temizleyici ürün cildi irite edebilmektedir.

Cildi yormayan, doğal cilt temizleyiciler seçilmelidir.  Cilt temizleyicinin cildi kurutmaması, parfüm, alkol içermemesi önemlidir. Eğer cilt hassasiyeti de söz konusu ise ürünün hassas ciltlere uyumlu olup olmadığı hakkında bilgi alınmalıdır.

UVA, UVB ışınlarının cilde verdiği zararlar arasında cilt kuruluğu da vardır. UVA UVB ışınları güneş yanıklarına, lekelere, cilt tonu eşitsizliklerine, erken yaşlanma belirtilerine ve cilt kuruluğuna neden olmaktadır.

Düzenli olarak kaliteli bir nemlendirici krem kullanımı gereklidir. Bunun yanı sıra cildi kaşımaktan kaçınılmalıdır. Bahçe işleri ile uğraşılırken, bulaşık yıkanırken veya ev temizlenirken mutlaka koruyucu eldivenler kullanılmalıdır. Yeterli su tüketildiğinden de emin olunmalıdır. Dehidrasyona uğramak hem genel sağlık hem de cilt açısından olumsuzdur.

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi yoğun nem sağlıyor, cildi besliyor ve bakım yapıyor. İlk kullanımdan itibaren cilde bakım yapan Sebi İxir Acil Bakım Kremi 7’den 70’e tüm aile bireylerinin kullanacağı yapıda. Cildi besleyen krem mevsimsel koşulların cilde zarar vermesini önlemeye de yardımcıdır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.