Makyajsız da istediğiniz görünümü yakalayın!

Cilt bakımına, genel sağlığa dikkat ederek istenilen görünüme makyajsız da kavuşmak mümkün. Cilt bakımında sıkça yapılan bir hata da oluşan problemlere çözüm aramak değil makyajla kapatmayı tercih etmektir. Bunun sonucunda mevcut sorun daha da büyüyebilmektedir. Sürekli makyaj yapmak yorucu olabilmektedir.

Tıpkı sağlıkta olduğu gibi ciltteki problemler de bir bakıma çeşitli sorunların habercisidir. Örneğin cilt kuruluğu cildin çok fazla nemlendirilmediğinin, yaşlanma belirtileri genel olarak cilt bakımına dikkat edilmediğinin, güneş lekeleri ise güneşten korunmaya dikkat edilmediği anlamına gelmektedir. Elbette bu faktörlerin tamamı kişinin elinde olmayan faktörlerden de kaynaklanabilmektedir. Çevresel faktörler, yaş, genetik yapı gibi unsurlar da cilt üzerinde önemli etkiye sahiptir. Ciltte herhangi problem ortaya çıktığında bunu makyajla kapatmak yerine sorunun kaynağı incelenmelidir.

NELER YAPILABİLİR?
 • Çeşitli cilt problemlerini önlemek için cildin nemlendirilmesi önem taşıyor. Yağlı ciltlerin de nemlendirici bakıma ihtiyacı vardır. Buna dikkat edilmesi cildin makyajsız da güzel görünümüne faydada bulunacaktır.
   
 • Beslenme alışkanlıkların kişinin sağlığı ve görünümü üzerindeki etkisi oldukça fazla. Sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat ederek yorgun görünümün önüne geçilebilir. Sağlığa zararlı, yağlı yiyeceklerle sivilce oluşumu arasındaki bağ hala araştırılmaktadır. Bu tür besinlerden kaçınarak hem sağlık hem de cilt bakımı için tedbir alınabilir.
   
 • Cilt bakımının olmazsa olmazlarından biri de cilt temizliğidir. Özellikle yağlı ciltlere sahip, çevresel kirliliğin yoğun olduğu şehirlerde yaşayan bireylerin cilt temizliğine dikkat etmesi büyük önem taşımaktadır. Cildin ölü hücrelerden ve kirden arındırılması görünümü oldukça güzel ve bakımlı hale getirecektir.
   
 • Sivilceler birçok kişi için endişe ve stres kaynağı olmaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için sivilceleri sıkmak veya makyajla kapatmak durumun kötüleşmesine neden olabilmektedir. Bu yöntemlerdense sivilce kremi kullanarak sivilce karşıtı bakım yapılabilir.
   
 • Cilt bakımında sıkça şikayet edilen bir diğer sorun da güneş lekeleridir. Güneşin zararlı ışınları; güneş lekeleri, erken yaşlanma belirtileri gibi birçok problemin öncelikli kaynağı arasında yer almaktadır. Sadece güneşten korunmaya dikkat etmek bile birçok sorunun oluşmasını önleyecektir. Dört mevsim güneşten korunmaya dikkat edilmesi oldukça iyi bir alışkanlıktır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
 • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

 • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.