Sivilce Nedir? Sivilce Neden Oluşur? Sivilce Tedavisi Nasıl Olur?

Sivilceler, ciltteki yağ üretiminin artması ve bakterilerin üremesiyle ortaya çıkan enflamatuar cilt lezyonlarıdır. Bu nedenle sivilce karşıtı bakımda, ciltteki yağ üretiminin dengelenmesi ve bakterilerin üremesinin önlenmesi önemlidir.

Birincil olarak, cilt temizliğine dikkat etmelisiniz. Günlük olarak cilt yüzeyindeki kir, makeup ve yağları temizlemek için pH dengeli bir cilt temizleyici kullanın. Bu, ciltteki pH dengesinin bozulmamasına yardımcı olacak ve bakterilerin üremesini azaltacaktır. Ayrıca, günde iki kez yüzünüzü yıkamayı unutmayın.

İkincil olarak, ciltteki yağ üretimini dengede tutmak için doğru nemlendirici kremi kullanın. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem seçin ve ciltte fazla yağ bırakmayacak şekilde sürdüğünüzden emin olun. Ayrıca, nemlendirici kremi gündüz ve gece kullanmayı unutmayın.

Üçüncü olarak, cilt lekelerine karşı etkili olan retinoidleri içeren bir ürün kullanın. Retinoidler, ciltteki yağ üretimini azaltır ve ciltteki lekeleri azaltır. Ancak, retinoidler ciltte kuruluk ve kaşıntıya neden olabilir, bu nedenle cilt tipinize uygun bir ürün seçmelisiniz ve cilt doktorunuzdan tavsiye alarak kullanmalısınız.

Dördüncü olarak, ciltteki inflamasyonu azaltmak için cilt üzerine aloe vera veya ciltteki iltihapları azaltan diğer bitkisel ürünler sürün. Bu ürünler ciltteki iltihapları azaltarak, sivilcelerin oluşumunu engeller.

Sonuç olarak, sivilce karşıtı bakım için cilt temizliğine dikkat etmeli, doğru nemlendirici kremi kullanmalı, retinoidleri düzenli olarak kullanmalı ve ciltteki iltihapları azaltan bitkisel ürünleri sürmelisiniz.

Sivilce Karşıtı Bakım için doğal ve klinik onaylı kremimizi incelemek ve sipariş vermek için tıklayın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.