Susam yağının cilde birçok faydası var!

Susam yağı; saç ve cilt sağlığına katkıda bulunuyor, kemikleri güçlendiriyor. Kalp sağlığına da faydalı susam yağı anksiyete ve depresyonu kontrol etmeye de yardım ediyor. Sindirim sistemine de yararlı bitkisel yağın birçok faydası bulunmakta.
 

Susam yağı geçtiğimiz yıllarda oldukça popülerlik kazandı. Asya ve Orta Doğu mutfaklarında sıkça kullanılmaya da başlandı. Bu yağ vücuda ve cilde sağladığı faydalar dolayısı ile birçok cilt bakımı ürününde yer almaya başladı. Dikkat çekici miktarda vitamin, mineral ve faydalı içeriğe sahip susam yağı hem beslenme planına hem de cilt bakımına dahil edilebilir!

Bu yağ çinko bakımından oldukça zengindir. Çinko cilt için yüksek önem taşıyan mineraller arasında yer almaktadır. Çinko cildin elastikiyetini ve yumuşaklığını arttırır, yaşlılık lekelerini azaltır ve erken yaşlanma belirtileri dahil birçok cilt problemini engeller. Susam yağı güneş koruyucu olarak da kullanılabilmektedir, bitkisel yağ cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturmaktadır. Bu tabaka cildi yabancı içeriklere ve toksinlere karşı da korumaktadır. Bu koruyucu işlev cildin çevresel faktörlerden zarar görmesini engellediği için anti aging fayda da sağlamaktadır. Örneğin susam yağı akşamları kullanıldığında bu yağ uyku süresince cildi koruyacaktır.  Bu yağ cilt tarafından kolayca emilmekte ve kan dolaşımını arttırmakta, cilde bakım yapmaktadır. Susam yağı sağladığı yoğun nem ile de dikkat çekmektedir. Bu bitkisel yağ hem cildi nemlendirmekte hem de yumuşatmaktadır. Anti-bakteriyel ve Antienflamatuvar özelliğe de sahip içerik cildin görünümüne de önemli kaktılar sağlamaktadır. Susam yağı E, D ve B kompleks vitaminleri açısından da son derece zengindir.

Bitkisel yağ; linoleic asit ve palmitik asit gibi esansiyel yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Linoleik asit susam yağına anti-bakteriyel ve Antienflamatuvar özelliğini vermektedir.

Bu faydalar; içeriğin yalnızca cilde olan katkılarıydı. Susam yağı birçok alanda başarı ile kullanılıyor.

Bitkisel yağ, saç bakımı da yapmaktadır. Saç rengini koyulaştıran ve saç kaybını önlemeye yardımcı susam yağı saç derisinin çevresel faktörlerden zarar görmesini de önlemektedir.

Susam yağı yiyeceklere lezzet katmakta ve kalp sağlığına yararda bulunmaktadır. Kolesterol düzeyini düşürmeye yaratan içerik kalp problemlerinin oluşuma olasılığını da düşürmektedir. Bu nedenle beslenme planına susam yağı eklemek faydalı olabilmektedir.

TÜM SEBİ PHARMA ÜRÜNLERİ SUSAM YAĞI İÇERİYOR!

Cilde birçok faydası bulunan susam yağı tüm Sebi Pharma ürünlerinde yer alıyor. Cilde bakım yapan ve besleyen içerik yoğun şekilde nem sağlıyor.  Sebi Pharma’nın başarı sırlarından biri de her zaman en kaliteli hammaddelerle çalışılmasıdır. Seçilen başarılı içerikler ürünlerin faydasının en üst düzeye çıkarmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Sebi Pharma ürünleri benzersiz bir içeriğe sahiptir: ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”! Bu içerik yalnızca Sebi Pharma ürünlerinde yer almaktadır. Bu formül yoğun şekilde cilde bakım yapmakta ve cildi beslemekte, birçok cilt problemini gidermeye katkıda bulunmaktadır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.