20li Yaşların Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hemen herkes gençken cildinden memnundur. Sarkma, kırışıklık, yaşlanma belirtileri gibi birçok şikayet henüz meydana gelmemiştir. Cilt çevresel faktörlerin zararlarını daha iyi tolere edebilmektedir. Bu yaşlarda cilt bakımına özen gösterilmesi ilerde oluşabilecek sorunları da önleyecektir.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltteki görünüm de değişecektir. Bunu öncelikle göz çevresinde gözlemlemek mümkündür. Bunun nedeni göz çevresindeki derinin oldukça ince olmasıdır. Öncelikle yaşlanma belirtileri mikroskobik düzeyde olabilir ve birey bunları fark etmeyebilir. Kırışıklık ve sarkmaların belirginliği de yaşla birlikte artmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması erken yaşlanma belirtilerinin öncelikli nedenleri arasında yer almaktadır. UVA, UVB ışınları erken yaşlanma belirtilerinin yanı sıra çeşitli cilt problemlerine de yol açabilmektedir. Güneş lekeleri, güneş yanıkları, çiller, cilt tonu eşitsizlikleri, sivilce, gibi birçok şikâyetin nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle plaj voleybolu, yüzme, yürüyüş gibi yaz sporlarında zamanın nasıl geçtiği anlanmaz ve uzun süre güneşin altında vakit geçirilebilir. Bu durum hem cilde hem de genel sağlığa zarar verebilmektedir.

Bu yaşlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da cilt temizliğidir. Düzenli olarak cildin arındırılması birçok sorunun oluşmasını engelleyecektir. Özellikle yağ, sivilce, akne, siyah nokta şikâyetlerine karşı cilt temizliği büyük önem taşımaktadır.

Sebi Pharma Der Ki;

Cilt bakımında sık yapılan bir diğer hata da makyajla uyunmasıdır. Bunun sonucunda gözenekler tıkanabilir ve birçok cilt sorunu meydana gelebilir. Ne kadar yorgun olunursa olunsun makyaj çıkarılmadan uyunmamalıdır. Sık yapılan bir diğer hata da cilt temizleyici ürün kullanımından kaçınılmasıdır. Teknolojinin ve dermokozmetik ürünlerin gelişimiyle birlikte birçok cilt temizleyici ürün meydana gelmiştir. Bunun sonucunda cildi kurutmadan başarılı şekilde arındırabilen temizleme suları ortaya çıkmıştır. Yüz; su, sabun yerine bu ürünlerle temizlenirse hem daha derinlemesine temizlik yapılmış olur hem de cildin kuruması önlenmiş olur. Örneğin sabunlar; doğası gereği tüm kir ve bakterileri ciltten sıyırmak için tasarlanmışlardır. Bununla birlikte cildin doğal tabakası da sıyrılabilmektedir. Cildin doğal tabakası zedelendiğinde deri çevresel faktörlere karşı savunmasız durumda olacaktır. Bu da birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

09.09.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.