Daha sağlıklı bir kış mümkün

Kış mevsimi ve soğuk hava birçok sağlık problemine davetiye çıkarabilmekte halihazırda var olan sağlık problemlerini ise daha kötü duruma götürebilmektedir. Beslenmeye dikkat etmek sağlığı korumaya oldukça yardım edecektir.

KIŞIN NASIL BESLENMELİ?

C Vitamini: Soğuk havalardan korunmak için daima C vitamini tüketimine dikkat etmek gereklidir. Meyve ve sebze tüketimi C vitamini alımını sağlayacak bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Bu vitamini almaya sürekli dikkat etmek kemikleri ve dişleri güçlendirecektir kışın yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı önlem olacaktır.

Demir: Vücuttaki demir oranının azalması halsizlik hissi yaratacaktır. Yoğun adet kanaması geçiren kadınların da demir alımına dikkat etmeleri gerekmektedir. Demir tüketimi sağlık için son derece önemlidir.

A Vitamini: A vitamini dokuların büyümesi ve onarımı için önemli olmakla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve sağlığı korumaya yardım etmektedir. Buna ek olarak bu vitamin daha iyi görmeye de katkıda bulunmaktadır. Süt, havuç, domates, yeşil yapraklı sebzeler A vitamini bakımından zengindir.

Kalsiyum: Kalsiyum kemik ve diş sağlığı açısından yararlıdır. Kışın bolca tüketilen şekerli ve asitli gıdalara önlem olarak da fayda da bulunacaktır. Buna ek olarak kalsiyum tüketimine kemik erimesi şikayetinin yaşanmaması için de dikkat edilmelidir.

D Vitamini: D vitamini için güneş ışığı gereklidir. Kışın kapalı havalarda maalesef bu çoğunlukla mümkün olmamaktadır. Hava koşulları izin verdikçe vücudu güneş ışığına maruz bırakmak yararlı olacaktır. D vitamini bağışıklık sistemini güçlendirerek bireyi hastalıklardan da korumaktadır.

Omega 3 Yağ Asitleri: Kış mevsimi günlerin kısa olması, havanın kapalı olması psikolojik bakımdan da bireyleri olumsuz etkilemekte depresif hissetmeye neden olabilmektedir. Omega 3 yağ asitleri içeren gıdalar -tüketmek kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

E Vitamini: Cilt, tırnak, saç kuruluğundan şikayet eden bireylerin yeteri kadar E vitamini tüketmeme olasılığı bulunmaktadır. Antioksidan etkisine sahip e vitamini cildi nemlendirmekte ve bakımını yapmakta cildi korumaktadır. E vitamini birçok cilt problemine karşı da koruyucu etkide bulunmaktadır.

Folik asit: Eğer yeteri kadar yeşil yapraklı sebzeler tüketilmiyorsa yeteri kadar folik asit alınmama olasılığı yüksektir. Ispanak tüketmek bu durumu önlemeye yardım edecektir.

Sebi Pharma’nin anti aging ürün grubunda yer alan Sebi Ala cildin genç ve güzel görünümünü sağlamaktadır. Sebi Ala dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”, ve Omega 3 yağ asitleri içermekte cildi yenilemekte ve bakımını yapmaktadır. Doğal içeriğe sahip ürün cildi nemlendirmekte ve yaşlanma belirtilerini gidermeye yardımcıdır.

29.01.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.