Kesin sivilce tedavisi

Dış dünyayla sürekli etkileşim halinde olan cilt, mevsimsel değişikliklerden de etkilenmektedir. Sonbaharda, akne ve sivilce şikayeti artabilmektedir. Kesin sivilce tedavisi sıkça araştırılır, En fazla akne, sivilce problemi de bu mevsimde yaşanmaktadır. Mevsimsel değişiklik cildi yorabileceği gibi daha hassas hale gelmesine de neden olacaktır.

Sivilce Tedavisi için kremler
 

Hava soğumaya başladıkça ve nem düzeyi düştükçe cilt kurumaya başlar, nemini kaybeder. Bununla birlikte yağ üretimi doğal olarak devam etmektedir. Ölü hücrelerin cilt yüzeyinde birikmesiyle de akne şikayetine zemin hazırlanmış olur. Kesin  sivilce tedavisi isteniyorsa cildin sürekli nemli tutulması ve ölü hücrelerden arındırılması fayda getirecektir. Özellikle havalar soğukken nemlendirici bakımın önemi artmaktadır. Buna ek olarak cilt temizliğine de dikkat edilmelidir. Cilt temizliğine dikkat ederek akne ve sivilce oluşma olasılığını azaltmak ve daha bakımlı bir cilde kavuşmak mümkündür. Özellikle yağlı cilde sahip bireylerin bu konuda daha titiz olması gerekmektedir. Kesin sivilce tedavisi için cilt bakımına özen gösterilmesi gereklidir

KIŞIN DA CİLT GÜNEŞTEN KORUNMALI

Sıkça yapılan bir hata da yazın bitmesiyle birlikte güneş koruyucuların kaldırılmasıdır. Evet, güneş eskisi kadar sıcak ve yakıcı değildir fakat bu güneş koruyucu kullanımının bırakılması anlamına gelmemelidir. 365 gün UV ışınlarına maruz kalınmaktadır. Sonbaharda da cildin yanması olasılıklar arasındadır. Güneşin zararlı ışınları; pigmentasyona, güneş lekelerine, cilt tonu eşitsizliklerine sebebiyet verebilmektedir. Kesin sivilce tedavisi için Kullanılan diğer cilt bakım ürünleri deriyi güneşe karşı daha hassas konuma getiriyorsa da güneş koruyucu kullanımın önemi artmaktadır.

Gece boyunca cilt zararlı maddeleri dışarı atmaya eğilimlidir, bununla birlikte yağ, saç ürünleri de yastıkta birikebilir. Mümkün olduğu kadar sık yastık yüzeyini değiştirmek fayda getirecek, cildin daha temiz kalmasına yardım edecektir.

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ DÜZENLİ KULLANILMALI


Sonbahar mevsimi birçok birey için yoğun geçmektedir. Okullar açılır, işler yoğunlaşır, yeni etkinliklere başlanır… Bu esnada sivilce kremi cilt bakım ürünlerinin kullanımı aksatılmamalıdır. Kesin sivilce tedavisi araştırılması ihmal edilirse cilt problemleri daha büyük sorunlar olarak geri dönecektir.

Akne ve sivilce oluşumunda en çok şikayet edilen faktörlerden biri de strestir. Stresin sağlığa ve cilde sayısız zararı vardır. Aşırı stres hormonları etkileyerek akne ve sivilce oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Günümüzde birçok insan stresten yakınmakta, strese bağlı olarak meydana gelen veya ilerleyen hastalıklarla mücadele etmektedir. Birey stresle mücadele etmeye çalışmalı eğer başaramıyorsa mutlaka bir uzman yardımı almalıdır. Kesin sivilce tedavisi ile birlikte stresle mücadele etmek de öğrenilmelidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Akne Kremi akne ve sivilceleri, lekeleri gidermeye yardımcıdır. Cilde bakım yapıp, besleyen ürün pürüzsüz bir görünümün oluşmasına da katkıda bulunmaktadır.

Sivilce formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

04.09.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.