Toniklerin cilt bakımına faydaları

Cilt temizliği bakımlı bir cilde sahip olmanın ilk adımıdır denebilir. Cilt hijyenine dikkat etmeden gösterilen çabalar boşa gidebilir. Cilt tipine uygun bir tonik seçip düzenli olarak kullanmak fayda getirecektir. Cilt temizliğini rutin hale getirmek cildin daha iyi görünmesini sağlayacak; cildi lekelerden, renk tonu eşitsizliklerinden koruyacaktır.

Tonikler cilt üzerindeki yağı, kiri, ölü hücreleri temizleyecektir. Bu unsurlardan kurtulmak sağladığı yararların yanı sıra görünüme de katkıda bulunacaktır. Lekeler, enflamasyon, cilt tonu eşitsizlikleri, yorgun görünüm gibi birçok şikayete cildi temizleyerek önlem alınabilir. Tonik seçerken tercih edilen ürünün doğal olmasına, cilde zarar vermemesine çok dikkat edilmelidir. Yağlı ciltlerde dahi günde iki kez yüzü temizlemek yeterli olacaktır, aşırıya kaçılmamalıdır. Çok soğuk ve çok sıcak suyun cilde zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Cildin kendisini koruyan doğal bir bariyer tabakası bulunmaktadır. Bu tabaka en dış kısımda bulunup cildi bakterilere ve diğer kontaminantlara karşı korur. Aşırı temizlik, cildin bariyer tabakasına zarar veren ürün kullanımı cildi savunmasız bırakacaktır. Savunmasız kalan derinin enfeksiyon kapma olasılığı artacaktır.

Tonik kullanımının mutlaka gerekli olup olmadığı birçok birey tarafından merak edilmektedir. Cilt tipine uygun, doğal bir tonik oldukça önemli gelişmeler kaydedecektir. Bu nedenle tonik kullanmamak böyle bir olanağın reddedilmesi anlamına gelmektedir. Eğer halihazırda kullanılan ürün iritasyona sebebiyet veriyorsa ürünü değiştirmek iyi bir seçenek olarak gözükecektir. Seçilen toniğin parfüm içermemesine dikkat etmek gereklidir. Toniğin cilde zarar vermemesinin yanı sıra değerli içeriğe sahip olması da gereklidir. Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi tonik seçerken de etiket okumak alışkanlığına sahip olunmalıdır. Etiket okuma alışkanlığı cilt bakım ürünleri dışında da tüketiciye büyük yarar sağlayacaktır.

Özellikle yağlı, sivilceli ve akneli ciltler için cilt temizliği oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra anti aging bakım, leke gidermek, görünümü iyileştirmek gibi amaçları gerçekleştirmek için de öncelikle cildin arındırılmasına dikkat edilmelidir. Seçilen iyi bir tonik anti aging bakıma, görünüme ve en önemlisi cilt temizliğine faydada bulunacaktır. Cilt bakımında sıkça yapılan bir hata da sürekli belirli bir bölgeye odaklanılmasıdır. Yüz temizliği çok önemli olsa da cilt bir bütün olarak düşünülmeli ve tüm vücuda bakım yapılmalıdır.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Su içerdiği ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cilt temizliğini gerçekleştirmeye katkıda bulunmakta ve cildin istenilen görünümü yakalamasına yardım etmektedir. Tüm Sebi Pharma ürünlerine güç katan Sebi Su içinde alkol, paraben, silikon, parfüm bulundurmamaktadır. Tüm cilt tiplerine uygun; değerli ve benzersiz formül cilt temizliğinizin vazgeçilmez parçası olacaktır.

Cilt Bakıma faydalı tonik formulümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

31.08.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.