Daha bakımlı saçlar için neler yapılabilir?

Saçların dökülmemesi, kopmaması kadar güzel bir görünüme sahip olması da oldukça önemlidir. Bakımlı; iyi görünüme sahip saçlar dikkat çekecek, kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Çeşitli önlemler alınarak ve saç bakımına dikkat edilerek saçlar istenilen görünüme kavuşturulabilir.

Saçları doğru şekilde yıkamak önemlidir. Her gün saçları yıkamak saçlardaki doğal yağı sıyıracaktır. Saç kurutucusunun doğru kullanımı da önem taşımaktadır. Saç kurutucusu soğuk ayarda kullanılmalı ve saça çok yakın tutulmamalıdır. Saça yakın tutulduğu takdirde saçlar zarar görebilecektir. Fön makinalarını doğru şekilde kullanmak gereklidir. Mümkün olduğu kadar sıcak modu açmamakta fayda vardır, bu seçenek saça zarar verecektir.
 

Saçlar nemliyken saçları taramaktan kaçınılmalıdır. Saçlar nemliyken kopmaya daha elverişlidir. Saçlar çok sık taramaktan da kaçınılmalıdır. Saçları çok sık taramanın saçları yumuşatacağı söylenir oysa bu saçların kırılmasına sebebiyet verecektir

Saça stil veren ürünler çok yoğun olarak kullanılmamalıdır bu ürünler saçları yorabilecektir.

 

Tıpkı cilt gibi saçlar da güneşin zararlı ışınlarından etkilenebilmektedir. Saçları ve saç derisini de güneşten korumak gereklidir. Güneşin dik olarak geldiği saatlerde dışarı çıkmaktan kaçınmak, şapka takmak fayda getirecektir. Özellikle yazın saçlar ciddi anlamda yıpranabilecektir. Saçlar deniz ve havuz suyu ile yıpranabilmektedir. Bu nedenle en kısa sürede saçlar durulanmalıdır. Klorlu veya tuzlu suyun uzun süre saçlarda kalmasına izin verilmemelidir. Havuza gidiliyorsa bulaşıcı hastalıklardan kaçınmak için mutlaka bone kullanılmalıdır. Bu sadece bireye değil çevresindekilere de fayda sağlayacaktır.

Hem genel sağlık hem de cilt bakımı açısından beslenmenin önemi büyüktür. Sağlıklı veya sağlıksız beslenme etkisini kısa süre içinde gösterecektir. Saç sağlığı açısından yeterli protein tüketimi önem taşımaktadır. Mutlaka yeterli miktarda demir ve protein alındığından emin olunmalıdır. Bu içerikler saç sağlığı açısından önem taşımaktadır. Çok sık hareket eden, enerji harcayan bireylerin bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Saçlara şekil verilirken acı çekiliyorsa buna izin verilmemelidir. Saç ve saç derisinin zorlanması olumsuz sonuçlara yol açacaktır. Saç renginin değiştirilmesi de saçı yoracaktır. Çok sık saç rengi değiştirmek, saçı tamamen zıt renklere boyatmakta saçın bakımlı görünmesini zorlaştıracak faktörler arasında yer alacaktır.

Saç Bakım ürünümüz için tıklayınız.

02.12.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.