Soğuk havanın cilde zararları

Havaların soğuması cilde de zarar verebilmektedir. Özellikle cilt kuruluğu şikayeti sıkça yaşanabilmektedir. Yağlı cilde sahip bireyler bile soğuk havalarda ciltlerinin kurumasından yakınabilmektedir. Deride bulunan sorunlar soğuk hava nedeni ile daha da ilerleyebilmektedir.

Soğuk havaya karşı çok hassas bireyler el ve ayaklarında şişme şikayeti yaşayabilmektedir. Bazı bireyler soğuk içecekleri taşırken bile problem yaşayabilmektedir. Bu durumda soğuk havadan korunmak mevsime uygun ayakkabı seçimi ve eldiven kullanımı önem taşımaktadır. Bununla birlikte sıkça rastlanan bir diğer şikâyet de kızarıklıktır.

Düşük sıcaklıklar sadece cilde zarar vermekle kalmaz bireylerin kendini yorgun hissetmesine de neden olur.

Havanın kuru olması ve düşük nem gözlere ve cilde de zarar verebilmektedir. Örneğin gözler yaşarabilmektedir. Cilt kuruyabilmekte, kaşıntı sorunu başlayabilmektedir. Daha ileri bir sorun ise derinin pul pul dökülmesidir. Cildin kaşınmasıyla birlikte ciltte çeşitli büyüklükte hasarlar oluşabilmektedir. Hasar gören bölgelerin mikrop kapması sorunun daha da ilerlemesine neden olabilmektedir.

Soğuk havalarda yaşanan tek sorun sıcaklığın düşük olması değildir. Kapalı mekanları ısıtmakta kullanılan cihazlar da nemi düşürerek cildin kurumasına zarar verebilmektedir. Uzun süre duş alınması, çok sıcak duşlar da cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle ılık su tercih edilmeli ve olabildiğince kısa süre içinde duş alınmalıdır.

Tüm cilt tipleri için dört mevsim nemlendirici bakımın önemi büyüktür. Bununla birlikte belirtilen faktörlerden dolayı havalar soğuduğunda nemlendirici ürünlerin kullanımının önemi artmaktadır. Ürün seçiminde ise dikkatli olunmalıdır. Kısa vadede nem sağlayan fakat uzun vadede deriyi kurutan ürünler sadece geçici fayda sağlamaktadır. Cilde bakım yapan ve nem sağlayan kremler tercih edilmelidir.

Kış mevsiminde dikkat sıkça gözden kaçırılan bir faktör de güneş korumasıdır. Kışın da güneş cilde ciddi anlamda zarar verebilmektedir. Karlardan yansıyan ışınlar mevcut riski daha da arttırabilmektedir.

Sıkça yapılan hatalardan biri de yüz temizliğinde sabun kullanılmasıdır. Sabunlar doğası gereği ciltteki kirleri ve bakterileri temizlemek üzere tasarlanmışlardır. Bununla birlikte cildin doğal bariyer tabakasını da sıyırabilmektedir. Bunun sonucunda cilt hassaslaşabilmekte ve kuruyabilmektedir. Yüz temizliğinde mutlaka kaliteli cilt temizleme ürünleri tercih edilmelidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapmakta ve deriyi beslemektedir. Yoğun nem sağlayan krem çevresel faktörlerin cilde zarar vermesini önlemeye yardımcıdır.

Kış aylarında cilt bakımı formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

17.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.