Akne kremi

Akneler, sivilceler; en sık şikayet edilen, çabucak giderilmesi istenen cilt şikayetlerindendir. Bu nedenle akne kremi alanında sıkça araştırma yapılır. Bunun yanı sıra çeşitli önlemler alarak akne ve sivilce şikayetini hiç yaşamamak için bir adım atılabilir. Yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları, yaş ve cilt temizliği gibi birçok değişken sivilce oluşumunda söz sahibi olabiliyor.

SEBİ İXİR AKNE SİVİLCE KREMİ CİLDİNİZDEKİ DOĞAL MUCİZE!

Sivilcenin oluşumu ciltteki gözeneklerin tıkanmasıyla başlar. Normalde ölü cilt hücreler gözenekleri tıkamazlar. Yağ bezleri sebum ürettiğinde ölü cilt hücreleri gözeneklere yapışkanla yapıştırılmış gibi tutunur. Bu da halihazırda ciltte bulunan p. acnes bakterisinin çoğalmasına neden olur. Gözenek tıkandığında bakterinin çoğalması için uygun ortam oluşmuş olur ardından da iltihap ve sivilce meydana gelir. Bu problemi hafifletmek için sivilce kremi kullanmak yardım edici olacaktır. Akneyi tetikleyen unsurlardan kaçınarak bu sorunun yaşanma olasılığını azaltmak bireyin elindedir.

Cilt bakımı ve aknelerin, sivilcelerin oluşumunu engellemek için akne kremi tercihinin yanı sıra seçilen kozmetik ürünü seçerken dikkatli olmak gereklidir. Gözenekleri tıkayan, ağır ürünlerden kaçınılmalıdır. Makyaj uygulamada kullanılan ürünlerin hijyeni de çok önemlidir. Fırçalar düzenli olarak yıkanmalıdır. Eskiyen ürünleri yenileri ile değiştirilmelidir.

Androjen hormonu erkeklerde de kadınlarda da bulunmaktadır. Bu hormonun aşırı salgılanması ölü cilt hücrelerinin gözenekleri tıkamasına akne kremi kullanılmasına neden olacaktır. Kadınların menstural döngülerinde testosteron hormonu daha fazla salgılanacaktır. Bu da menstural döngülerinden önce ve sonra neden akne oluştuğunu açıklamaktadır. Elbette bu doğal bir süreçtir ve engellemek için bireyin elinden gelen bir şey bulunmamaktadır. Bu dönemde cilt bakımına biraz daha dikkat etmek, meydana gelen aknelerin geçici olduğu bilincinde olmak fayda getirecektir. Yiyeceklerin akneye neden olup olmadığına dair yoğun şekilde araştırmalar yapılmaktadır. Tüketilen besinlerin akneler üzerinde hiçbir etkisi olmadığı savunan uzmanlar da bulunmaktadır. Son çalışmalar bazı besinlerin akneyi daha da kötüleştirebileceğini ortaya çıkarmış. Yüksek glisemik indekse sahip kan şekerini arttıran yiyeceklerin, süt ürünlerinin ve besleyici değeri olmayan gıdaların akne şikayetine olumsuz etkide bulunabileceği gözlemlenmiş.

Stresin hiçbir olumlu özelliği yoktur. Stres cilde de zarar vermektedir. Stres sebum üretiminin artmasını tetiklemekte bu da sivilce şikayetine davetiye çıkarmaktadır. Stres problemi yaşayan bireyler sivilcelerini sıkmaya, yüzünü kaşımaya eğilimlidir. En ufak bir akne belirtisinde problemli bölgeyi sıkmak ve kaşımak sorunun büyümesine neden olacaktır.

Kullanılan ilaçların da akneyi tetiklediği bilinmektedir. Bibopolar bozukluk ve depresyon tedavisinde kullanılan lithium, body building sporu ile ilgilenen bireylerin kullandıkları stereoidler akne şikayetini daha kötü duruma getirebilmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi İxir Akne Kremi; akne, sivilce ve siyah noktaları gidermeye yardımcıdır. Ödüllü Dünya Patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren akne kremi gözenek açıklığı ve aşırı yağ şikayetini gidermeye de katkıda bulunmakta duru bir görünüm sağlamaktadır. Paraben, alkol, silikon içermeyen krem cildi yormamakta aksine bakım yapmaktadır.

Akne kremi sipariş vermek için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

12.10.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.